Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Na Wzgórzach (Wzgórza Krzesławickie)

 

Abp M. Jędraszewski zaprasza na Orszak Trzech Króli

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień - miesiąc abstynencji 2018Abp Marek Jędraszewski zaprasza na Orszar Trzech Króli w Krakowie

 

W najbliższy poniedziałek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Krakowa, już po raz 10. przejdzie Orszak Trzech Króli.

Tradycja organizowania tego wydarzenia o charakterze ewangelizacyjnym narodziła się w Warszawie, dzięki Stowarzyszeniu Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik”, prowadzącemu szkoły na różnym poziomie kształcenia. Pierwszy Orszak Trzech Króli odbył się tam w 2009 r. Rok później, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu rodziców związanych z krakowskim „Sternikiem”, Orszak Trzech Króli udało się też zorganizować w naszym mieście. 6 stycznia 2010 r. w tych niezwykłych ulicznych jasełkach wzięło udział ok. 2 tys. osób. W kolejnych latach orszak systematycznie rozwijał się, a w jego szeregach szło nawet 20 tys. osób, które w kulminacyjnym momencie, przed sceną ustawioną na Rynku Głównym, oddawały pokłon Dzieciątku Jezus.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w orszaku również i w tym roku. Orszak Trzech Króli w Krakowie jak zawsze podzielony będzie na trzy mniejsze orszaki, które wyruszą z trzech różnych punktów miasta, by spotkać się na Rynku Głównym, na scenie ustawionej przed Ratuszem. Orszak czerwony, europejski, rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu. Na Rynek Główny tradycyjnie poprowadzi go metropolita krakowski. Orszak niebieski, afrykański, wyjdzie z pl. Matejki, po Mszy św. odprawionej o godz. 9.30 w bazylice św. Floriana. Orszak zielony, azjatycki, wyruszy natomiast po Mszy św. odprawionej o godz. 10 w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach.

Ważną częścią orszaku jest też jego wymiar charytatywny – jego uczestnicy od lat wspierają bowiem prowadzone przez oo. kapucynów Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Spotkajmy się więc na kolędniczym szlaku świętując na ulicach naszego miasta uroczystość Objawienia Pańskiego, a nade wszystko ogłaszając całemu światu Dobrą Nowinę o tym, że Jezus Chrystus narodził się w Betlejem.

Wszystkim uczestnikom krakowskiego Orszaku Trzech Króli z serca błogosławię.

Abp Marek Jędraszewski,
Metropolita Krakowski

 

źródło: strona Archidiecezji Krakowskiej