Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 26 maja 2019

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie6. niedziela wielkanocna - 26 maja 2019

1. 'Bóg zapłać!' za ofiary złożone w niedzielę finansową na nasz kościół w wysokości 6480 zł. Trwa remont estakady. Po wykonaniu izolacji i odwodnienia, nastąpi uszczelnienie dylatacji, montaż nakryw, położenie tynku i malowanie. Następnie rozpoczniemy konieczne prace przed wejściem głównym do kościoła.
  2. Ewangelizacja na placach – to zaproszenie na dziś o godz. 15:00 do Zielonego Jaru.
  3. Nasze Przedszkole Parafialne nr 188 obchodzi jubileusz 30-lecia. We wtorek o godz. 11:30 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, której będzie przewodniczył ks. inf. Jakub Gil, pierwszy proboszcz i budowniczy naszego kościoła.
  4. W piątek święto Nawiedzenie NMP i zakończenie nabożenstw majowych z procesją o godz. 17:30. Zapraszamy asysty, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty.
  5. Uczniów kl. VI wraz z rodzicami zapraszamy w piątek o godz. 19:00 na adorację młodzieży i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  6. W sobotę, 1 czerwca o godz. 7:00 zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót, wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. W dobie bezprecedensowych ataków na symbole religijne (wizerunek MB Częstochowskiej) i Kościół podejmijmy wspólną modlitwę. Różaniec przed Mszą św.
  7. Nabożeństwo czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz, 16:00.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi przyjęcie do grona nowych ministrantów.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w sali św. Jana Pawła II zapraszamy na spotkanie z niezwykłą książką “Czas przeczytać Biblię i powiem ci, jak to zrobić” z udziałem Olgi Płaszczewskiej, tłumaczki. Będzie możliwość nabycia książki w promocyjnej cenie.
  10. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na rekolekcje rowerowe, w dniach 29.06 – 9.07.2019 w Chęcinach. Zgłoszenia chętnych u ks. Piotra.
  11. Pod wieżą jest nowy numer tygodnika “Mały Gość”, a w kruchcie CHiT w cenie 2 zł, a w nim: Jan Paweł II i cuda eucharystyczne.
  12. 'Bóg zapłać!' parafianom ul. Czerwonego Kapturka, Bacewiczówny i Porazińskiej za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 29 maja, a za Waszych zmarłych 5 czerwca o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Kownackiej, Płomyczka, Jasia i Małgosi, Jagiełły. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.