Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 19 maja 2019

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie5. niedziela wielkanocna - 19 maja 2019

1. Dzisiaj przypada niedziela finansowa. 'Bóg zapłać!' za wszelkie ofiary na nasz kościół.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:30 i 11:00 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej. Jutro rozpoczyna się “biały tydzień”. Prosimy, aby pozostawić miejsca dla dzieci w białych strojach, z przodu, przed ołtarzem.
  3. “Ewangelizacja na placach” to zaproszenie dziś na godz. 15:00 do Zielonego Jaru.
  4. Nabożeństwo fatimskie z procesją oraz na zakończenie Apel Jasnogórski dziś po Mszy św. o godz 19:00.
  5. Nabożeństwo majowe w niedziele jest o godz. 16:45, w pozostałe dni o godz. 17:30. O godz. 21:00 codziennie Apel Jasnogórski w kościele.
  6. W środę, 22 maja, o godz. 17:30 różaniec i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prośby o modlitwę przez jego wstawiennictwo proszę składać do wtorku włącznie, do skrzynki przy chrzcielnicy.
  7. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski udzieli w sobotę o godz. 9:00, w katedrze na Wawelu, święceń prezbiteratu alumnom WSD w Krakowie.
  8. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza członków Róż Różańcowych oraz kandydatów na spotkanie 25 maja 2019 o godz. 16:00, w dolnym kościele. Więcej na plakacie i ulotkach.
  9. W przyszłą niedzielę:
    • Przypada Dzień Matki. Pamiętajmy z wdzięcznością o naszych mamach, żyjących i zmarłych.
    • O godz. 11:00 Msza św. dla dzieci z kl. IV z obu szkół, w rocznicę I Komunii św. W sobotę o godz. 9:00 próba liturgiczna, spowiedź dla dzieci o godz. 10:00.
  10. Zapraszamy do pomocy szpitalom misyjnym pn. “Opatrunek na ratunek”. Do kosza po prawej stronie kościoła proszę składać: strzykawki i igły, maść ichtiolową, dermatol w proszku i wenflony.
  11. 'Bóg zapłać!' parafianom ul. Petofiego z bl. 28, 30, 32, 52 oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę o świątynię. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 22 maja, a za Waszych zmarłych 29 maja o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z domków: ul. Czerwonego Kapturka, Bacewiczówny i Porazińskiej. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.