Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 24 marca 2019

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie3. niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

1. Dzisiaj przypada nasza niedziela finansowa. Trwają prace przy remoncie estakady. 'Bóg zapłać!' za wszelkie ofiary.
  2. O godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na jutrznię, o godz. 5:30 w dolnym kościele.
  4. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. będą o godz. 7:00 i 19:00. Msza św. z godz. 18:00 będzie odprawiona o 19:00. Podczas Mszy św. o godz. 19:00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje są w zakrystii.
  5. Jutro uczniowie szkół podstawowych rozpoczynają swoje trzydniowe rekolekcje wielkopostne. W środę będzie dzień spowiedzi i Msza św. Szczegółowy program jest na plakacie. W dni rekolekcji nie ma Mszy św. o godz. 7:30.
  6. W środę kancelaria przedpołudniem nieczynna.
  7. Dzieci z klas III będą miały w czwartek przymiarkę strojów pierwszokomunijnych. Zapraszamy od godz. 16:00 do sali na plebanii. Gdyby rodzice ubiegłorocznych dzieci pierwszokomunijnych chcieli przekazać niepotrzebne stroje, również zapraszamy!
  8. W piątek Droga krzyżowa o godz.: 8:00, 15:00, 16:30 i 18:30. O godz. 19:00 adoracja młodzieży “Chrystus na Wzgórzach”.
  9. W sobotę o godz. 9:00 wyruszy pielgrzymka rowerowa do bł. Karoliny Kózkówny.
  10. W sobotę o godz. 16:00, w dolnym kościele, Msza św. i dekanalne spotkanie zelatorów Róż różańcowych.
  11. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek, os. Jagiellońskie 17, zaprasza absolwentów szkół podstawowych oraz ich rodziców na dzień otwarty szkoły, w sobotę w godz. 9:00 – 13:00.
  12. W sobotę 30 marca o godz. 19:00, w cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich, zapraszamy na Koncert Pasyjny. Usłyszymy muzykę niemieckiego baroku do tekstów wielkopostnych psalmów, którą dopełni współczesna kompozycja Arvo Parta Stabat Mater. Wykonawcą, a zarazem współorganizatorem koncertu jest Chór Polskiego Radia, który zaprosił do współpracy wybitnych solistów i instrumentalistów. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny.
  13. W przyszłą niedzielę będziemy mieli możliwość wsparcia krakowskiego Hospicjum św. Łazarza w ramach dorocznej kwesty „Pola Nadziei”. Wolontariuszom i ofiarodawcom: Dziękujemy!
  14. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 36, 37, 38, 39 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 27 marca, a za Waszych zmarłych 3 kwietnia o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z os. Na Wzgórzach bl. 40. Kościół sprzątamy jutro od godz. 20:00 i w sobotę od godz. 8:00.