Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 17 marca 2019

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie2. niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019

1. Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Można ich wesprzeć także sms-em. Szczegóły na plakacie.
  2. O godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza od poniedziałku do piątku na jutrznię, o godz. 5:30 w dolnym kościele.
  4. Jutro, o godz. 19:00, rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które poprowadzi ks. Adam Podbiera. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o tej samej porze.
  5. Z podziękowaniem za Wasze otwarte serce i pomoc dla Moniki zostanie odprawiona Msza św. w intencji wolontariuszy i ofiarodawców, w środę o godz. 18:00.
  6. Biuro Radia Maryja zaprasza w środę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny, RM i TV Trwam, ojców i księży, ofiarodawców żyjących i zmarłych. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek.
  7. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza pragnących uwielbiać tajemnicę Krwi Chrystusa na spotkanie modlitewne w czwartek o godz. 17:00, w kościele.
  8. W czwartek o godz. 18:30 odbędzie się na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej
  9. Dialogi z abp. Markiem Jędraszewskim nt. “Gdy dziecko nie chce chodzić do kościoła” w czwartek, o godz. 20:15, w kościele św. Maksymiliana (os. Tysiąclecia).
  10. W piątek, 22 marca:
    • O godz. 17:30 nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prośby o modlitwę przez jego wstawiennictwo proszę składać do środy włącznie, do skrzynki przy chrzcielnicy.
    • Kancelaria będzie czynna w piątek do godz. 17:00.
  11. W piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa jest o godz.: 8:00, 15:00, 16:30 (dla dzieci) i 18:30 (dla młodzieży).
  12. W piątek, w Arce Pana, o godz. 18:00 rozpocznie się nabożeństwo stacyjne pod przewodnictwem bpa Jana Szkodonia. Nawiedzający kościół stacyjny podejmują post, słuchaja słowa Bożego, trwają na modlitwie, a w czasie Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących.
  13. W przyszłą niedzielę przypada niedziela finansowa. Rozpoczęliśmy prace przy estakadzie. Skuwany jest tynk, będą zdejmowane nakrywy, aby naprawić beton i wyizolować miejsca przecieku wody. 'Bóg zapłać!' za wszelkie ofiary.
  14. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. III gimnazjum i kl. 8 oraz rodziców dzieci z kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św. informujemy o nieprzekraczalnym terminie doręczenia metryki chrztu do końca marca. Nie dostarczenie metryki w tym terminie będzie skutkowało przełożeniem bierzmowania lub I Komunii dziecka na przyszły rok.
  15. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 33, 34, 35 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 20 marca, a za Waszych zmarłych 27 marca o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z os. Na Wzgórzach bl. 36, 37, 38, 39. Kościół sprzątamy jutro, ze wzgledu na rekolekcje, od godz. 20:00 i w sobotę od godz. 8:00.