Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 10 marca 2019

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie1. niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

1. Dzisiaj, po każdej Mszy św. i po Gorzkich żalach, kwesta na rzecz 33-letniej Moniki Zielińskiej, sparaliżowanej matki trójki dzieci, która od dwóch lat walczy o powrót do zdrowia i dzieci. Jej rehabilitacja jest bardzo kosztowna (20 tysięcy zł miesięcznie), dlatego prosimy o pomoc i dziękujemy w imieniu Moniki za każde wsparcie.
  2. O godz. 17:00 zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Od jutra, w okresie Wielkiego Postu, o godz. 5:30 Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej zaprasza na wspólną jutrznię, w dolnym kościele.
  4. Spotkanie grupy wsparcia „Nadzieja” dla osób opuszczonych przez współmałżonka, samotnych po rozwodzie, badź w separacji jest wyjątkowo w środę o godz. 19:00. Początek w kościele.
  5. W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa jest o godz.: 8:00, 15:00, 16:30 (dla dzieci) i 18:30 (dla młodzieży).
  6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.
    • O godz. 18:00 w górnym kościele: Msza św. i spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio.
    • O godz. 18:00 w dolnym kościele: nabożeństwo i spotkanie duszpasterstwa związków niesakramentalnych.
  7. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich odbędą się w naszym kościele w dniach 18 – 20 marca, o godz. 19:00.
  8. W sobotę 16 marca wycieczka rowerowa do klasztoru w Mogile i na Kopiec Wandy. Wyjazd o godz. 15:00 z parking parafialnego.
  9. Dwudniowa pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, Wał-Rudzie k. Tarnowa odbędzie się w dniach 30 - 31 marca. Zapisy do dnia 24 marca w zakrystii. Więcej informacji na plakacie i u ks. Piotra.
  10. Róże różańcowe i Legion Maryi zapraszają do udziału w 2-dniowej pielgrzymce parafialnej w dniach 4-5 maja 2019 „Sanktuaria Maryjne Warmii, Mazur i Mazowsza”. Nawiedzimy Pola Grunwaldzkie, Giżycko, Gietrzwałd, Gierłoż, Świętą Lipkę, Niepokalanów, Warszawę (Żoliborz). Koszt wyjazdu: 260 zł (autokar, ubezpieczenie, bilety wstępu, obiadokolacja, śniadanie). Zapisy z wpłatą pierwszej raty: 100 zł przyjmujemy do 14 kwietnia w zakrystii. Więcej informacji na plakacie.
  11. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się 21 marca 2019 o godz. 18:30, na plebanii.
  12. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 28, 29 i 30 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 13 marca, a za Waszych zmarłych 20 marca o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian os. Na Wzgórzach z bl. 33, 34, 35. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.