Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 3 marca 2019

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie8. niedziela zwykła – 3 marca 2019

1. Kalendarz liturgiczny:
    • w poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona naszej Archidiecezji;
    • w piątek – wspomnienie św. Jana Bożego.
  2. Ks. Kazimierza Dąbrowskiego i ks. prałata Jana Głoda – solenizantów tego tygodnia, polecamy Waszej pamięci w modlitwie.
  3. Spotkanie otwarte pt. Wpływ kapitału zagranicznego na media w Polsce, odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00, w sali Jana Pawła II.
  4. We wtorek i czwartek o godz. 19:00 zapraszamy na katechezy w dolnym kościele.
  5. W środę rozpoczynamy Wielki Post.
    • Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 16:00 i 19:00.
    • Po Mszy św. o godz. 19:00 poświęcenie książeczek i spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych - w kościele.
    • Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.
    • W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 8:00, 15:00, 16:30 (dla dzieci), 18:30 (dla młodzieży). Dodatkowa Msza św. w piątki jest o godz. 15:30.
  7. W II piątek miesiąca o godz. 18:30 Eucharystia i spotkanie Duszpasterstwa Osób Stanu Wolnego 'Grupa 33', w dolnym kościele. Zapraszamy!
  8. “Bóg zapłać!” Różom różańcowym za dar na rzecz kościoła.
  9. SP z Oddziałami Integracyjnymi Nr 98 zaprasza dzieci 6-letnie z rodzicami na dzień otwarty, w sobotę w godz. 10 – 12:30.
  10. UMK uruchomił program teleopiekuńczy wspierający osoby po 60. roku życia oraz niepełnosprawnych. Więcej na ulotkach.
  11. Bezpłatne, profilaktyczne badanie słuchu organizuje Fundacja “Uskrzydleni Wiekiem”. Szczegóły na plakacie.
  12. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz Moniki Zielińskiej – Szarek, matki trójki dzieci, której walka o powrót do zdrowia wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji (20 tys. zł miesięcznie). Dziękujemy za każde wsparcie.
  13. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 25, 26, 27 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 13 marca, a za Waszych zmarłych 20 marca o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z os. Na Wzgórzach bl. 28, 29 i 30. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.