Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 20 maja 2018

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w KrakowieUroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018

1. Dzisiaj, 131 dzieci z klas III przyjmie po raz pierwszy Komunię świętą. Od jutra rozpocznie się “Biały tydzień”. Dzieci uczestniczą codziennie w nabożeństwie majowym i Mszy św. wieczornej. Proszę pozostawić dla nich wolne miejsca z przodu. Jutro o godz. 16:00 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św., po niej nabożeństwo majowe.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 16:00 i 19:00.
  3. We wtorek, 22 maja, nabożeństwo ku czci św. Jana Pawłą II i majowe o godz. 17:30.
  4. Biuro Radia Maryja zaprasza w środę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji RM i TV Trwam, ojców posługujących i sióstr, ofiarodawców żyjących i zmarłych. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na te dzieła.
  5. W sobotę 26 maja – Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  6. W tę sobotę wyruszy jednodniowa, XI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (Punkt Informacji) lub w parafii MB Królowej Polski w Krakowie - Nowym Ruczaju.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 – Msza św. w I rocznicę Komunii św.
  8. Zbliża się Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I. Rodziny Domowego Kościoła, II. Wspólnotę Misericordia, III. Neokatechumenat, IV. os. Grębałów (ul. Grębałowska 32 – 65A, Styczna, Głębinowa, Jubileuszowa, Folwarczna, Ks. Kaczyńskiego, Kirchmayera). Proszę wcześniej sprawdzić stan techniczny elementów konstrukcji.
  9. Od niedzieli, 3 czerwca, będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2019. Można je składać w kancelarii w godzinach urzędowania lub w zakrystii, po Mszy św.
  10. Przez ostatnie 7 miesięcy pełnił swoją praktykę duszpasterską wśród nas diakon Piotr Hrynkiw z archidiecezji lwowskiej. Nadszedł czas powrotu. Żegnając ks. Piotra życzymy: obfitości darów Bożych w dalszym życiu i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za posługę w kościele, szkole, na spotkaniach grup duszpasterskich i zapewniamy go o pamięci w modlitwie.
  11. “Bóg zapłać!” parafianom ul. Kazimierza Sprawiedliwego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Wstydliwego i Leszka Białego za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 23 maja, a za Waszych zmarłych 30 maja o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z Grębałowa: ul. Kocmyrzowska 11 – 39, Bukszpanowa, Niebyła, Cieślińskiej-Brzeskiej, Kantorowicka (od Kocmy-rzowskiej do nr. 95). Kościół sprzątamy wyjątkowo we wtorek od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.