Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 22 kwietnia 2018

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie4. niedziela wielkanocna – 22 kwietnia 2018

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Módlmy się gorąco o nowe powołania do posługi Chrystusowi w Kościele, także z naszej parafii.
  2. O godz. 16:00, w dolnym kościele odbędzie się kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy!
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, połączone z uczczeniem relikwii krwi Świętego.
  4. W budynku Szkoły Podstawowej Nr 98 trwa dzisiaj akcja honorowego krwiodawstwa, w godz.10:00 – 14:00.
  5. Dzisiaj w ramach akcji “Pola Nadziei” wspieramy do puszek Hospicjum św. Łazarza, które towarzyszy chorym na choroby nowotworowe i ich rodzinom. Wolontariuszom i ofiarodawcom: Bóg zapłać!
  6. Jutro przypada uoczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w środę święto św. Marka ewangelisty.
  7. W środę, 25 kwietnia o godz. 18:00 ks. bp Jan Szkodoń udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z kl. III gimnazjum. Nowenna do MBNP będzie o godz. 17:45.
  8. W czwartek, 26 kwietnia o godz. 18:00 w kościele MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w intencji hutników i mieszkańców Nowej Huty z okazji 30. Rocznicy strajków kwietniowo-majowych w Kombinacie w 1988 roku. Do wspólnej modlitwy zapraszają oo. Cystersi.
  9. “Pod wieżą” można nabyć książkę – album, świadectwo z obrony nowohuckiego krzyża w roku 1960, wydaną przez parafię Arka Pana (cena 25 zł).
  10. Biuro Radia Maryja zaprasza na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach i do Ludźmierza, w poniedziałek dnia 14 maja. Zapisy w BRM w środy w godz. 17 – 18 i w niedziele w godz. 8 – 11 oraz w zakrystii.
  11. Dziękujemy parafianom ul. Kisielewskiego za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 2 maja, a za Waszych zmarłych 9 maja o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Rycerskiej, Wierzynka, Klemensa z Ruszczy i Jaskra. Kościół sprzątamy jutro wyjątkowo od godz. 19:30 (ze względu na próbę przed bierzmowaniem) i w sobotę od godz. 8:00.