Koncert Paschalny na Wzgórzach Krzesławickich

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert PaschalnyMuzyczne cenzurą na Wzgórzach Krzesławickich
Koncert Pasyjny - 8 kwiecień 2018

8 kwietnia 2018 roku w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00, odbędzie się Koncert Paschalny w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich.

Radość ze zwycięstwa nad śmiercią, piekłem i szatanem będziemy mogli kontemplować wsłuchując się w frazy włoskiej muzyki kameralnej. Wykonawcami będą; oboistka Magdalena Karolak, klawesynista Marcin Świątkiewicz oraz organista Michał Białko. Całą trójkę cechuje fakt, że mimo młodego wieku posiadają w swoim bogatym dorobku artystycznym, współprace z najwybitniejszymi twórcami i zespołami nie tylko w kraju ale i za granicą. To wyjątkowa propozycja na świętowanie niedzielnego popołudnia. Koncert zdominuje włoska muzyka Kameralna z późnego renesansu i baroku. Tak więc będzie to nowohucki koncert muzyki dawnej. Coś co dodatkowo wyróżnia to wydarzenie to fakt, że występujący artyści są międzynarodowej rangi specjalistami tego rodzaju muzyki. Grają również na autentycznych instrumentach z prezentowanego okresu. Pani Magdalena zagra na oboju historycznym, a pan Marcin na pianoforte.

Kierownikiem artystycznym wydarzenia jest Marek Walczak.

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Paschalny