Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 25 marca 2018

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w KrakowieNiedziela Męki Pańskiej – 25 marca 2018

1. 'Bóg zapłać!' za ofiary złożone w niedzielę finansową na nasz kościół w wysokości 4970 zł.
  2. Zespół charytywny rozprowadza dzisiaj palmy przed kościołem.
  3. Zmianka różańcowa, wyjątkowo będzie dziś po Mszy św. o godz. 16:00.
  4. Zapraszamy o godz. 17.00 na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Taca na Gorzkich żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. Dziś o godz. 19:00 wyruszy sprzed kościoła księży pallotynów przy ul. Bulwarowej do Mogiły XII Nowohucka Droga krzyżowa.
  6. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będzie dodatkowa spowiedź w godz. 17:30 – 19:00.
  7. Kancelaria od Wielkiego Czwartku nieczynna.
  8. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannych. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Adoracja w ciemnicy i spowiedź od godz. 21:30 do północy.
  9. W Wielki Piątek przed południem odwiedzimy chorych w domach ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. O godz. 15:00 Droga krzyżowa ulicami osiedla do Fortu. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19:00. Czuwanie i spowiedź przez całą noc według planu na plakacie. W tym dniu obowiązuje wszystkich post ścisły, od którego nie ma dyspensy.
  10. W Wielką Sobotą
    • o godz. 7:00 Jutrznia.
    • W godz. 8:00 - 10:00 przerwa na sprzątanie kościoła.
    • Poświęcenie pokarmów od godz. 10:00 – 16:00 (co 20 min.) w dolnym kościele, a w Grębałowie przy kapliczkach o godz. 10:00 i 10:30.
    • Wigilia Paschalna i rezurekcja o godz. 19:00. Proszę przynieść świece zabezpieczone okapnikiem. Zapraszamy panów do baldachimu, asysty do feretronów i chorągwi, panie ze świecami i w strojach regionalnych, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, młodzież i dorosłych.
  11. W Wielką Sobotę i Wielkanoc nie ma spowiedzi.
  12. 'Bóg zapłać!' parafianom ul. Czerwonego Kapturka, Bacewiczówny i Porazińskiej za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 28 marca, a za Waszych zmarłych 4 kwietnia o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Kownackiej, Płomyczka, Jasia i Małgosi, Jagiełły. Kościół sprzątamy jutro od godz. 19:00 i w Wielką Sobotę od godz. 8:00.