Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 24 grudnia 2017

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie4. niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017

1. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są w zakrystii.
  2. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym ostatnia Msza św. jest o godz. 12.30. Mszy popołudniowych nie ma.
  3. Dzisiaj Wigilia. Na początku wieczerzy przeczytajmy fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu i pomódlmy się razem (tekst zamieszcza dzisiejsza gazetka). Zapraszamy na Pasterkę o północy.
  4. W Boże Narodzenie i św. Szczepana porządek Mszy św. świąteczny.
  5. Po Świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Proszę pobrać do własnego naczynia wodę święconą w przedsionku, po prawej stronie. Na stole stawiamy krzyż, świece, wodę święconą, Pismo święte. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty z religii. Na czas kolędy zwierzęta domowe zamykamy w odrębnym pomieszczeniu. O wizycie księdza uprzedzi wcześniej ministrant. W tym roku kolędę rozpoczynamy od os. Na Stoku. Rozkład kolędy jest już zamieszczony na stronie parafii w Internecie.

Harmonogram kolędy

6. “Mały Gość” z szopką – witrażem do powieszenia w oknie i świąteczny numer “Niedzieli” z kalendarzem i kolędową płytą Arki Noego są pod wieżą.
  7. Już dziś zapraszamy na Koncert kolęd w ramach Muzycznych Spotkań Na Wzgórzach Krzesławickich, w czwartek o godz. 19:00. Wystąpią: utalentowany organista i kompozytor niemiecki Martin Sturm - który wykona improwizacje na temat polskich kolęd - oraz Chór Canticum Jubilaeum pod dyrekcją Marka Michalika. Zespół zaśpiewa kolędy i pastorałki i będzie animował wspólne kolędowanie z publicznością. Koncertowi będzie towarzyszyć kwesta na leczenie Moniki Zielińskiej-Szarek, matki trójki małych dzieci. Dziękujemy za wsparcie!
  8. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 28, 29 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 27 grudnia, a za Waszych zmarłych 3 stycznia o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z os. Na Wzgórzach bl. 30. Kościół sprzątamy w środę od godz. 19:00 i w sobotę od godz. 8:00.