Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 17 grudnia 2017

Kościół Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie3. niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017

1. Dzisiaj przypada niedziela finansowa. ‘Bóg zapłać!’ za wszelkie ofiary na nasz kościół.
  2. W budynku SP Nr 98 trwa akcja honorowego krwiodawstwa, w godz.10:00 – 14:00.
  3. Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy wraz z MDK Fort 49 Krzesławice do dolnego kościoła na film pt. “Róg Marksa i Obrońców Krzyża” – ważny dokument z walki o krzyż w Nowej Hucie.
  4. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę Msza św. poranna będzie wyjątkowo o godz. 8:00, a wieczorna w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.
  5. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na wspólną jutrznię, o godz. 5.30 w dolnym kościele.
  6. Spotkanie grupy wsparcia ‘Nadzieja’ dla osób opuszczonych przez współmałżonka, samotnych po rozwodzie i w separacji jest we wtorek o godz. 18:30, na plebanii.
  7. Zapraszamy na Roraty o godz. 6:30, a w środę także o godz. 18:00.
  8. W środę we Mszy św. o godz. 18:00 wezmą udział damy i kawalerowie Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie.
  9. Biuro Radia Maryja zaprasza w środę na Mszę św. w intencji Ojczyzny, RM i TV Trwam oraz we wszystkich stałych intencjach, dziękując za rok 2017.
  10. W piątek, 22 grudnia, o godz. 17:30 nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prośby i dziękczynienia przez jego wstawiennictwo można składać do środy włącznie. Kancelaria czynna w piątek do godz. 17:00.
  11. Zakończenie Rorat w sobotę o godz. 6:30. Pragniemy wtedy rozdać nagrody najwytrwalszym dzieciom i podzielić się z Wami opłatkiem.
  12. W sobotę odwiedzimy z Komunią św. przed Świętami chorych i nie wychodzących z domu. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
  13. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są w zakrystii.
  14. Bądźmy otwarci na osoby, które nie mają z kim spędzić Wigilii. Przy wigilijnym stole zapełnijmy puste miejsce. W ramach akcji “Gość w dom, Bóg w dom” zaprośmy osobę samotną z sąsiedztwa. Zaproszenia gotowe do wypełnienia są w kruchcie.
  15. Przypominamy, że w przyszłą, wigilijną niedzielę nie będzie Mszy św. popołudniowych. Ostatnia Msza św. o godz. 12:30. Zapraszamy na Pasterkę o północy.
  16. ‘Bóg zapłać!’ parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 25, 26, 27 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 20 grudnia, a za Waszych zmarłych 27 grudnia o godz. 18:00.
    W tym tygodniu zapraszamy parafian z os. Na Wzgórzach bl. 28, 29. Kościół sprzątamy jutro od godz. 19:30 i w sobotę od godz. 8:00.