Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Na Wzgórzach (Wzgórza Krzesławickie)

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 14 maja 2017

Matka Boża - Lądek Zdrój5. niedziela wielkanocna - 14 maja 2017
Święci i błogosławieni dnia

Ogłoszenia duszpasterskie parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Na Wzgórzach (Wzgórza Krzesławickie)

 
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz 19:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją.
 2. Od dzisiaj do 18 czerwca trwać będzie akcja pomocy szpitalom na misjach “Opatrunek na ratunek”. Do kosza w kościele proszę składać nowe środki opatrunkowe, które wyślemy do placówek misyjnych.
 3. Spotkanie grupy wsparcia 'Nadzieja' dla osób opuszczonych przez współmałżonka, samotnych po rozwodzie i w separacji jest we wtorek o godz. 18:30, na plebanii.
 4. Biuro Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w środę o godz. 18:00 w intencji RM, TVTrwam, wszystkich osób posługujących w Radiu oraz ofiarodawców żyjących i zmarłych. Po Mszy św. spotkanie w klubie “Promyk”.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.
  • O godz. 15:00 Msza św. i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  • Ze względu na próby przed I Komunią św. adoracji w tym tygodniu nie będzie.
  • O godz. 18:00 w górnym kościele: spotkanie grupy św. o. Pio.
  • O godz. 18:00 w dolnym kościele: nabożeństwo i spotkanie Duszpasterstwa Osób Żyjących w Niesakramentalnych Związkach Małżeńskich.
 6. Zapisy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze, które odbędzie się w sobotę, 20 maja, przyjmujemy w zakrystii. Koszt przejazdu: 30 zł. Wyjazd z parking przy kościele o godz. 6:00.
 7. Kartki z modlitwą za kapłanów, którą podjęliście w Wielki Czwartek, można przekazć następnym osobom lub wymienić się intencjami między sobą (np. w środę po nowennie), aby modlitwa trwała nadal.
 8. W przyszłą niedzielę przypada niedziela finansowa. 'Bóg zapłać!' za ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. O godz. 9:30 i 11:00 I Komunia św. dzieci z kl. 3. Niezainteresowanych prosimy o udział we Mszy św. o innej godzinie.
 9. W poniedziałek, 22 maja, o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prośby i modlitwy przez jego wstawiennictwo proszę składać najpóźniej dwa dni wcześniej, do skrzynki przy chrzcielnicy.
 10. W kruchcie są foldery Straży Honorowej NSPJ, które przybliżają modlitewny cel tej wspólnoty. Spotkania Straży są w czwartek przed I piątkiem miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00, w sali św. Dyzmy.
 11. "Bóg zapłać!' parafianom ul. Petofiego z bl. 22, 24, 26 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 17 maja, a za Waszych zmarłych 24 maja o godz. 18:00.
  W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Petofiego bl. 28, 30, 32 i 52. Kościół sprzątamy tylko jutro od godz. 18:30, w sobotę jest spowiedź przed I Komunią.

 

Matka Boża Lądek Zdrój

Kolumna Matki Bożej przed Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych
w Lądku - Zdroju