ŚDM 2016 - miejsca katechez po polsku

katechezy w języku polskim

Szanowny Księże Proboszczu,
Drodzy Koordynatorzy Parafialnych Komitetów Organizacyjnych,

Po ostatecznym zakwaterowaniu wszystkich pielgrzymów odwiedzających Kraków z okazji ŚDM, w imieniu Sekcji Katechez, mamy przyjemność przedstawić ostateczną listę ośrodków katechetycznych. Katechezy w języku polskim, zgodne ze strefą zakwaterowania Polaków, odbędą się łącznie w 44 miejscach. Szczegółowy wykaz ośrodków katechetycznych oraz dni katechez zawiera załącznik.

W związku z tym, zwracamy się do Was z gorącą prośbą, aby w czasie niedzielnych ogłoszeń parafialnych zachęcić wszystkich wiernych do udziału w modlitwie z udziałem Biskupów wraz z młodymi, podając najbliższe miejsce katechez w języku polskim.
W Krakowie przewidziano 3 punkty centralne, dla poszczególnych części miasta:

• Stadion Cracovia – Śródmieście (główna kwatera polska podczas ŚDM);
  • Rynek Podgórski – południe Krakowa;
  • Kościół MB Częstochowskiej, Szklane Domy, Nowa Huta

Katechezy odbywają się od środy do piątku, w godzinach od 9:00 do 12:00. W niektórych Parafiach katechezy odbędą się tylko w dwa dni, w środę i w piątek, ze względu na udział Biskupów we Mszy Św. na Jasnej Górze z Ojcem Świętym Franciszkiem. Program katechez obejmuje:

• wspólną modlitwę prowadzoną przez młodzież z ogólnopolskich wspólnot,
  • naukę głoszoną przez Księdza Biskupa
  • uroczystą Mszę Świętą, rozpoczynającą się o godz. 11:00.

Każdego dnia spotkaniu przewodniczy inny Biskup wyznaczony przez Papieską Radę ds. Świeckich. Istnieje możliwość uczestnictwa także w katechezach w językach obcych, jednak katecheza nie będzie tłumaczona. Pragniemy podkreślić, iż udział w wydarzeniach jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji i biletów.

Pozdrawiamy i życzymy wielu owoców rozpoczynających się ŚDM!
Sekcja Katechez ŚDM

Światowe Dni Młodzieży - Krakow 2016 - katechezy