Zmiany w naszym kościele

Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie Na Wzgórzach (Wzgórza Krzesławickie) Pytanie: Jaki jest sens zmian, które widzimy dziś w naszym kościele?

Pytanie: Jaki jest sens zmian, które widzimy dziś w naszym kościele?

Ks. Proboszcz: Widoczne zmiany są dwie. Pierwsza, dotyczy obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której obraz wisiał tuż pod ekranem. Zmieniliśmy miejsce i Maryja powędrowała bliżej swego Syna! Jej obraz zawisł w prezbiterium, po prawej stronie tabernakulum. Druga, dotyczy obrazu św. Faustyny. Dotychczas obraz zajmował miejsce w zagłębieniu, od strony zakrystii. Święta patrzyła… w okno, tyłem zwrócona do Pana Jezusa Miłosiernego. Pragnąłem, aby jako apostołka miłosierdzia, patrzyła w stronę obrazu Jezusa Miłosiernego. W ten sposób Pana Jezusa Miłosiernego otaczają apostołowie miłosierdzia, z jednej strony św. siostra Faustyna, z drugiej św. Jan Paweł II, papież. Ufam, że z łatwością przyzwyczaimy się do tego nowego wystroju naszego kościoła.

Zmiany w naszym kościele