Jaki charakter ma dzisiejsza niedziela finansowa

Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie Na Wzgórzach (Wzgórza Krzesławickie) Pytanie: Jaki charakter ma dzisiejsza niedziela finansowa?

Pytanie: Jaki charakter ma dzisiejsza niedziela finansowa?

Ks. Jan Abrahamowicz, proboszcz: Każda 3 niedziela w miesiącu jest naszą parafialną niedzielą finansową. Oznacza to, że wszelkie ofiary zebrane w tym dniu oraz przekazywane przez Was w kopertach na tacę, są przeznaczone na najpilniejsze potrzeby naszej parafii. Trwają prace remontowe i naprawcze. Rozpoczął się okres grzewczy, co przynosi dodatkowe opłaty za ciepło. Sięgają one kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, a takimi kwotami nie dysponujemy, musimy je wcześniej odłożyć. Pragniemy, aby dnia 1 listopada 2014 r., w uroczystość Wszystkich Świętych, została pobłogosławiona Figura Pana Jezusa Zmartwychwstałego na cmentarzu w Grębałowie. Prace w otoczeniu pomnika właśnie zostały zakończone, ale za niektóre z prac wykonanych dotąd, zalegamy z zapłatą. Jak widać gołym okiem, potrzebujemy środków. Dlatego, dziękuję Wszystkim, dla których troska o nasz kościół i parafię jest ważna. Za każde wsparcie mówię: "Bóg zapłać!"