Czy muszę znowu kupić nową święcę wigilijną Caritas

Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie Na Wzgórzach (Wzgórza Krzesławickie) Pytanie: Mam świecę wigilijną z ubiegłego roku, czy muszę znowu kupić nową?

Pytanie: Mam świecę wigilijną z ubiegłego roku, czy muszę znowu kupić nową?

Ks. Jan Abrahamowicz, proboszcz: „Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza CARITAS Polska już od dwudziestu lat. Jest to nie tylko symbol naszej solidarności z dziećmi z ubogich rodzin, ale także forma konkretnej pomocy dla nich. Kupując świecę CARITAS zawsze pomagam. Potrzeby są ogromne, bo strefa ubóstwa i biedy poszerza się. Niech świeca CARITAS znajduje godne miejsce na naszym stole każdego roku.

Co zrobić ze świecą, która pozostała z ubiegłego roku? – pytacie. Można ją zanieść na cmentarz i zaświecić na grobie bliskich. Niech będzie przedłużeniem naszej modlitwy i pamięci o nich.”