50 lecie kapłaństwa księdza infułata Jakuba Gila

50 lecie kapłaństwa infułata ks. Jakuba Gila10 listopada 2013 w parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Na Wzgórzach (Wzgórza Krzesławickie) przeżywaliśmy 50 lecie kapłaństwa księdza infułata Jakuba Gila.

W parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Na Wzgórzach (Wzgórza Krzesławickie) w dniu 10 listopada 2013 roku świętowaliśmy 50 lecie kapłaństwa księdza infułata Jakuba Gila.

O godz. 12:30 odbyła się uroczysta Msza Święta, którą koncelebrował ksiądz infułat Jakub Gil (z Wadowic). W celebrze uczestniczyli ks. Stanisław Jaśkowiec (proboszcz z Wadowic), ks Janusz Korbel (wikary z Wadowic), ks. Mirosław Lenart (z tutejszej parafii). Przed Mszą Świętą jubilatowi księdzu infułatowi Jakubowi Gilowi życzenia złożył proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach ks. prałat Jan Abrahamowicz. W czasie Mszy Świętej kazanie wygłosił ks. Stanisław Jaśkowiec. Mówił o historii Nowej Huty, o walce o kościóły w Nowej Hucie. Mówił o staraniach o kościół, a potem o budowie kościoła Na Wzgórzach. Podkreślił jak wielki wkład w ten kościół włożyli mieszkańcy Wzgórz, Stoków i okolicznych osiedli wraz z ówczesnym proboszczem, obecnym jubilatem księdzem Jakubem Gilem.

Po Mszy Świętej przedstawiciele współnot kiedyś mocno związanych z księdzem Jakubem złożyli jubilatowi życzenia.