2012-03-25 Kto pyta ... Co się stało z drzewami przy parafialnym parkingu?

Pytanie: Co się stało z drzewami przy parafialnym parkingu?

Ks. Jan Abrahamowicz, proboszcz: Zostały wycięte, zgodnie z pozwoleniem Wydziału Kształtowania Środowiska UMK z dnia 14 lutego 2012. Były to topole włoskie, które, niestety, zaczęły zagrażać bezpieczeństwu osób i samochodom na parkingu. Jedna z nich została powalona przez wiatr w grudniu 2011. Opatrznościowo, nikomu nic się nie stało! Był to jednak sygnał ostrzegawczy dla nas wszystkich.

Przechodzi tędy wiele osób w kierunku przystanków komunikacji miejskiej, kościoła, szkoły i naszego przedszkola. Parkują samochody nie świadomi niebezpieczeństwa kierowcy. Nie wolno dopuścić do tragedii, która może się wydarzyć przez upadek drzewa. Stąd wniosek parafii o pozwolenie na usunięcie drzew zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia.

W miejsce dawnych drzew zostaną posadzone nowe i z czasem się wszystko zazieleni. A swoją drogą, mówią mi parafianie: Jak pięknie się teraz nasz kościół odsłonił. Widać go ze skrzyżowania.